Őket díjazták a XVI. ETDK-n
2013. május 27. 16:33, utolsó frissítés: 2013. május 28. 11:49
Május 26-án, vasárnap a díjátadó gálával lezárult a XVI. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia. Az ünnepség a ContemporARTis Transylvaniae koncertjével kezdődött, majd a köszöntő beszédek következtek. Vetési Imola, az ETDK főszervezője, Szabó Árpád Töhötöm, a KMEI elnöke, Rés Konrád, a KMDSZ elnöke, Weisburg Tamás, az Országos Tudományos Diákköri Tanács alelnöke, majd Soós Anna, a BBTE Magyar tagozatért felelős rektorhelyettese üdvözölte az egybegyűlteket.
Az első díjakat a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet ajánlotta fel, és minden dolgozat azonos nagyságú díjban részesült. Az első díjas dolgozatok szerzői 300 lejt nyertek. A második és harmadik díjak esetében minden szekció azonos nagyságú díjalappal rendelkezett, így ha több tudományos munkát is díjaztak, akkor egyenlő arányban osztották el köztük a 200 lejes, illetve 100 lejes összeget. A második díjakat a Romániai Magyar Demokrata Szövetség Főtitkársága, a harmadik díjakat pedig az Iskola Alapítvány ajánlotta fel. Az első, második és harmadik helyezettek ETDK válltáskát is kaptak ajándékba a KMDSZ jóvoltából. A díjazottak könyvet kaptak ajándékba, amelyet az Evangéliumi Kiadó, Pro Hungaris Alapítvány és a Kőhalmi Református Egyházközség ajánlott fel.
Emellett az Erdélyi Vándoregyetem szervezője, az Ergo Egyesület minden első helyezettnek ingyenes részvételt biztosít az idei vándoregyetemre. A versenyen kívüli résztvevők, például a külföldi hallgatók, az ETDK szabályai alapján nem részesülhetnek díjban csak helyezésben.
A díjátadó után egy állófogadáson vehettek részt a gála meghívottjai, közben a Plan B zenélt.
A díjazottak listája:
Zeneművészet és zenetudományok szekció:
3. díj: Kovács Violeta
2. díj: Hermann Szabolcs
1. díj: Lingvay Julianna
A XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Hermann Szabolcs, Kovács Violeta, Lingvay Julianna
Vegyészmérnöki és fizikai kémia szekció:
Különdíj és dicséret: Simon Ábel
3. díj: Szabó László-Zsolt, Rácz Levente-Zsolt
2. díj: Silai Elisabeta Ileana
1. díj: Szilágyi Botond
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Rácz Levente-Zsolt, Silai Elisabeta Ileana, Szabó László-Zsolt, Szilágyi Botond
Újságírás szekció:
Dicséret: Demeter Noémi Andrea
3. díj: Fodor Tünde
2. díj: Deák Anita
1. díj: Mihály Noémi Katalin
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Deák Anita, Fodor Tünde, Mihály Noémi Katalin
Történelem szekció:
Dicséret: Tőtős Áron | Zepeczaner Valéria, Kovács Mihai
3. díj: Fazakas László
2. díj: Kajtár Gyöngyvér, Ladó Árpád-Gellért | Markaly Aranka
1. díj: Bakk Antal-Pál | Gál Edina-Tünde
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Bakk Antal-Pál, Fazakas László, Gál Edina-Tünde, Kajtár Gyöngyvér, Ladó Árpád-Gellért, Markaly Aranka
Szociális munkás szekció:
Különdíj: György Mária | Péter Emőke
3. díj: Bóné Éva Melinda | Kun Enikő
2. díj: Fehér Anna
1. díj: Mátyás Helga
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Fehér Anna, Mátyás Helga
Régi és klasszikus magyar irodalom szekció:
Dicséret: Borbély Lajos | Főfai Rita | Jaksa Csaba
3. díj: André Ferenc, Dávid Panna
2. díj: Abrudbányai Melinda
1. díj: Szabó Eszter
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Abrudbányai Melinda, André Ferenc, Dávid Panna, Szabó Eszter
Régészet szekció:
Dicséret: Hőgyes Mihály-Huba
3. díj: Burkhardt Britta
2. díj: Katócz Zoltán
1. díj: Nyulas Dorottya
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Nyulas Dorottya
Pszichológia szekció:
Dicséret: Éltető Noémi | Rácz Eszter Tímea | Restli Edina | Simon Melinda
3. díj: Molnár Tímea-Mónika | Savel Gergely
2. díj: Brezoi Bettina | Lőrincz Noémi
1. díj: Savoş Iulia, Bíró Botond | Székely Renáta
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Bíró Botond, Brezoi Bettina, Lőrincz Noémi, Molnár Tímea-Mónika, Rácz Eszter Tímea, Savel Gergely, Savoş Iulia, Székely Renáta
Politológia szekció:
Dicséret: Nemet Brigitta
3. díj: Csilip Andrea
2. díj: László Viktória Nóra
1. díj: Király Csongor Zoltán | Makó Tünde
A bírálók nem javasoltak dolgozatot a XXXII. OTDK-ra.
Pénzügy szekció:
Dicséret: Antal Emőke | Illés Erika
3. díj: Bodó Kinga
2. díj: Balázs Annamária | Rákóczi Roland
1. díj: Salamon Ádám
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Balázs Annamária, Bodó Kinga, Rákóczi Roland, Salamon Ádám
Pedagógia-Gyógypedagógia szekció:
Dicséret: Fülöp Éva Emília
3. díj: Csoboth Adél
2. díj: Vári Timea
1. díj: Gál Éva
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Gál Éva
Néprajz szekció:
3. díj: Benedek Renáta
2. díj: Sándor Cecília
1. díj: Nagy Zsolt
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Nagy Zsolt
Nemzetközi kapcsolatok szekció:
Dicséret: Olosz Levente
3. díj: Nagy-Menyhárt Szidónia
2. díj: Izsák Anikó-Borbála | Olosz Levente
1. díj: Both Noémi Zsuzsanna
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Both Noémi Zsuzsanna, Izsák Anikó-Borbála, Olosz Levente
Művészettörténet szekció:
3. díj: Csécs Kinga Emőke
2. helyezés: Oláh Tamás
2. díj: Bányai Éva Eszter
1. díj: Vécsei Hunor | Visky Mária
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Vécsei Hunor, Visky Mária
Menedzsment szekció:
Dicséret: Ábrán Csilla-Hajnalka, Dombi Tünde | Simon Enikő
3. díj: Ábrahám Krisztina, Czirják Renáta Hajnalka, Guttmann Csongor István, Kovács Anita
2. díj: Ábrahám Krisztina, Székely Rita, Német Hunor Attila, Kiss Alpár
1. díj: Demeter Zselyke | Erdély Attila
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Ábrahám Krisztina, Czirják Renáta Hajnalka, Demeter Zselyke, Erdély Attila, Guttmann Csongor István, Kiss Alpár, Kovács Anita, Német Hunor Attila, Székely Rita
Matematika szekció:
3. díj: Hegyi Hajnalka | Tiba Attila
2. díj: Mester Ágnes, Papp Ingrid-Magdolna, Takács Petra-Renáta | Simon Levente
1. díj: Kolumbán József
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Kolumbán József, Mester Ágnes, Papp Ingrid-Magdolna, Simon Levente, Takács Petra-Renáta
Marketing szekció:
Különdíj: Tuhárszky Tímeának
Dicséret: Dolhai Tímea
3. díj: Oláh-Gál Boróka | Tuhárszky Tímea
2. díj: Kardos Kinga
1. díj: Nagy Erika Mária
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Kardos Kinga, Nagy Erika Mária, Oláh-Gál Boróka
Magyar nyelvtudomány szekció:
Dicséret: Vaida (Schnébli) Emese Imola
3. díj: Both Csaba Attila
2. díj: Dimény Hajnalka
1. díj: Schnébli Lénárd Sándor
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Both Csaba Attila, Dimény Hajnalka, Schnébli Lénárd Sándor, Vaida (Schnébli) Emese Imola
Kommunikáció szekció:
Különdíj: Benedek István, Ferencz Blanka, Krippán Kinga, Kovács Márk
3. díj: Csoma Timea
2. helyezés: Balogh Fruzsina
2. díj: Blénesi Enikő
1. helyezés: Szirák Sára
1. díj: Tamás Réka, Vinczellér Zsuzsánna-Beáta, Vizaknai Zsófia, Simó Tamás, Albu Réka-Abigél
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Albu Réka-Abigél, Blénesi Enikő, Simó Tamás, Tamás Réka, Vinczellér Zsuzsánna-Beáta, Vizaknai Zsófia
Kémia szekció:
Dicséret: Bod Emese-Zsuzsánna | László Noémi
3. díj: Fodor Kinga-Judit
2. díj: Mihály Réka
1. díj: Molnár Éva Andrea
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Fodor Kinga-Judit, Mihály Réka, Molnár Éva Andrea
Katolikus teológia szekció:
Dicséret: Józsa Bertalan
3. díj: Zakariás Annamária
2. díj: Kömény Éva-Beáta | Szabó Enikő
1. díj: Kató Szabolcs Ferencz | Rácz Emőke
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Józsa Bertalan, Kató Szabolcs Ferencz, Kömény Éva-Beáta, Rácz Emőke, Szabó Enikő, Zakariás Annamária
Irodalomelmélet és kortárs magyar irodalom szekció:
Dicséret: Molnár Zsófia
3. helyezés: Gerse Judit
3. díj: Kecskés Tamás Hunor
2. díj: Székely Örs
1. díj: Kiss Ernő Csongor
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Kecskés Tamás Hunor, Kiss Ernő Csongor, Molnár Zsófia, Székely Örs
Informatika: számítástechnikai termékek, alkalmazások szekció:
3. díj: Kakucs Barna | Mezei Zsolt, Fazakas Tibor | Szécsi Zsolt
1. díj: Láng Máté-László, Sebesi Zoltán, Pál Levente
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Láng Máté-László, Sebesi Zoltán, Pál Levente
Informatika: módszerek, kísérletek, szimulációk szekció:
2. díj: Kardos Norbert-Levente
1. díj: Hadnagy Kinga
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Hadnagy Kinga
Gyógytorna–Testnevelés és sport szekció:
Dicséret: Koffol Gábor, Sánduly Áron
3. díj: Balla Béla József, Fekete Aranka
2. díj: Benedek Ildikó
1. díj: Szígyártó Arabella Ildikó
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Balla Béla József, Benedek Ildikó, Fekete Aranka, Szígyártó Arabella Ildikó
Geológia szekció:
3. díj: Kátai Orsolya, Varga Zsombor, Veres Réka | Orbán Szabolcs
1. díj: György Csaba
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: György Csaba
Földrajz szekció:
Dicséret: Fehér Csaba-Ottó
3. díj: Sebestyén Tihamér-Tibor
2. díj: Rajka Petra
1. díj: Bán Barna
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Bán Barna, Fehér Csaba-Ottó, Rajka Petra, Sebestyén Tihamér-Tibor
Fizika szekció:
Különdíj: Bakos Katinka
Dicséret: Pável Szabolcs, Sándor Csanád
3. díj: Deritei Dávid
2. díj: Sándor Bulcsú
1. díj: Varga Béla
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Deritei Dávid, Sándor Bulcsú, Varga Béla
Filozófia szekció:
Dicséret: Hegedüs János
3. díj: Győrfi Kata
2. díj: Máté Adél
1. helyezés: Soós Kinga
1. díj: Balázs-Oldal Ádám
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Balázs-Oldal Ádám, Győrfi Kata, Máté Adél
Biológia szekció:
Különdíj: Török Edina
3. helyezés: Csatári Gábor
3. díj: Ferencz Márta
2. díj: Geréd Júliánna, Sándor Dorottya | Kuhn Thomas
1. díj: Fodor Izabella Enikő
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Ferencz Márta, Fodor Izabella Enikő, Geréd Júliánna, Kuhn Thomas, Sándor Dorottya, Török Edina
Állam- és jogtudomány szekció:
Különdíj: Constantinescu Cristina
Dicséret: Fegyveresi Zsolt | Köblös Lehel | Molnár Viktor Lajos | Péterfi Dénes
3. díj: Szekrényes Johanna Amália
2. díj: Hegyi Noémi
1. díj: Constantinescu Cristina
A XXXII. OTDK-ra részvételi jogot szerzett: Constantinescu Cristina, Fegyveresi Zsolt, Hegyi Noémi, Köblös Lehel, Molnár Viktor Lajos, Péterfi Dénes, Szekrényes Johanna Amália (hírszerk.)
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!