2019. október 17. csütörtökHedvig
Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

A Márton Áron Főgimnáziumban rendezték meg az Öveges József - Vermes Miklós Fizikaversenyek országos döntőjét

2018. május 02. 13:05, utolsó frissítés: 13:05

Az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) 2018. április 28-án szervezte meg az Öveges József - Vermes Miklós Fizikaversenyek országos döntőjét a felújított Márton Áron Főgimnázium épületében.

A verseny programja a megnyitóval kezdődött, melyen Dr. Karácsony János (a Versenyszervező Bizottság elnöke), Lapohos Annamária (Hargita Megye fizika szakos tanfelügyelője), valamint Dr. György Géza (a Márton Áron Főgimnázium igazgató helyettese) és Halász Gyöngyvér fizika szakos tanár köszöntötte a résztvevőket, majd az iskola diákjaiból álló zenekar és szavalók örvendeztettek meg bennünket egy tartalmas kultúrműsorral.

Ezt követően a diákok írásbeli megmérettetésen vettek részt amíg a kísérő tanárok Bíró János vezetésével meglátogatták a csíksomlyói kegytemplomot. A közös ebéd elfogyasztása amíg a jelen lévő tanárok a dolgozatok javításával voltak elfoglalva, addig a diákok városnézésen vettek részt, melyet érdekes robotbemutató követett, ROBOCORP elnevezéssel.

A programot az eredményhirdetés zárta, ahol a legjobb eredményeket elért diákokat díjazták az alábbiak szerint:

VII. osztály (Öveges József Fizikaverseny)

I. díj – Juhász Ákos, János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, felkészítő tanára: Popa Márta;
II. díj – Farkas Kitti, Általános Iskola, Bögöz - Agyagfalva, felkészítő tanára: Zongor Emma;
III. díj – Szász Réka, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: Szász Ágota Judit;

VIII. osztály (Öveges József Fizikaverseny)

I. díj – Pünkösti Györk, Wesselényi Református Líceum, Zilah, felkészítő tanára: Kovács Nikoletta;
II. díj – László Botond, János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, felkészítő tanára: Popa Márta;
III. díj – László Tamás, János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, felkészítő tanára: Popa Márta;
Dicséret – Benedek Sára, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: Pisak-Lukáts Katalin;

IX. osztály (Vermes Miklós Fizikaverseny)

I. díj – Csiszér Csanád, Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, felkészítő tanára: Pető Mária;
II. díj – Bíró Mátyás Péter, Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár, felkészítő tanára: Káptalan Erna;
III. díj – Vitályos Norbert, Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, felkészítő tanára: Csák László;
Dicséret – Szilágyi Sándor Zsolt, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: Dávid Anna;

X. osztály (Vermes Miklós Fizikaverseny)

I. díj – György Zoltán, Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda, felkészítő tanára: Halász Gyöngyvér;
II. díj – Bálint Zsuzsanna, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, felkészítő tanára: Gagyi Anna;
II. díj – Márton Tamás, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, felkészítő tanára: Székely Zoltán;
III. díj – Roth Apor, Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, felkészítő tanára: Bartha Erzsébet;

XI. osztály (Vermes Miklós Fizikaverseny)

I. díj – Benedek Kristóf, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: Kozma Tamás;
II. díj – Salánki Miklós, Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, felkészítő tanára: Bogdán Károly;
III. díj – Socaciu Lendvai Márk, János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, felkészítő tanára: Popa Márta;
Dicséret – Erdei Csongor, Horváth János Elméleti Líceum, Margitta, felkészítő tanára: Bondár Piroska;

A felsorolt, legjobb eredményeket elért VIII.-XI. osztályos diákok részt vehetnek a versenyek magyarországi döntőin, melyeket társszervezeteink, az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Egerben, illetve a Vermes Miklós Alapítvány Sopronban szerveznek meg. (közlemény)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!

ÉletmódRSS