-4°Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

Pekingi tenisztorna: Cîrstea követte Halepet a negyeddöntőbe

2017. október 05. 13:54, utolsó frissítés: 13:55

Simona Halep után Sorana Cîrstea is bejutott a 6 381 679 dollár összdíjazású, pekingi kemény pályás teniszverseny negyeddöntőjébe.

A román teniszező 6:1, 7:5 arányban győzte le csütörtökön a világranglista negyedik helyén álló, cseh Karolina Pliskovát.

A világranglista 44. pozícióját elfoglaló, 27 éves Cîrstea rosszul kezdte a mérkőzést, elvesztette adogatását, ezt követően azonban egyetlen játékot sem engedett ellenfelének, és 6:1-re hozta az első játszmát.

A második szettet is Pliskova kezdte jobban, elhúzott 3:0-ra, aztán a román lány feljött 3:2-re, de a következő játékban elvesztette adogatását. Cîrstea 5:2-es állásnál négy szettlabdát hárított, majd 7:5-re megnyerte a második játszmát.

A legjobb nyolc között a lett Jelena Ostapenko lesz Sorana Cîrstea ellenfele. Idén másodszor lép pályára egymás ellen a két játékos: a US Open második fordulójában Ostapenko nyert 6:4, 6:4-re.

Szerdán Simona Halep is bejutott a pekingi torna negyeddöntőjébe, miután – pályafutása során először – sikerült legyőznie az orosz Marija Sarapovát. (agerpres)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!