Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

Jégkorong: megszületett a Sportklub első sikere

2017. szeptember 27. 09:30, utolsó frissítés: 09:30

Mindkét erdélyi csapat, a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona is jégen volt az Erste Liga legutóbbi játéknapján. A kék-fehérek a nemzetközi bajnokság 2017/18-as szezonjában először ünnepelhettek győzelmet, miközben a Corona háromgólos vezetésről bukott el.

A Sportklub hokisainak ötödik próbálkozásra jött össze a pontszerzés. Az egy nappal korábban Újpesten alulmaradt székelyföldi együttes hétfőn Dunaújvárosban vendégeskedett. Az első harmad elején a Sportklub Bíró Tamás révén szerezte meg a vezetést, s bár Orbán Attila kiegyenlítette az állást a 17. percben, a folytatásban kizárólag Leo Gudas játékosai voltak eredményesek. A cseh Radim Valchar, az orosz Andrej Taratuhin és Antal Zsombor góljával 1:4 lett a végeredmény.

A Brassói Corona a pesterzsébeti vereség után Budapesten maradt és a MAC ellen folytatta alapszakaszbeli szereplését. Akárcsak a Fradival szemben, a sárga-kékek ezúttal is egy góllal kaptak ki a magyar fővárosban. Pedig húszpercnyi játék után a Corona állt nyerésre (0:3), viszont a középső játékrészben a MAC eltüntette a vendégek előnyét, majd a 49. percben Keresztury Erik három pontot érő gólt szerzett a hazaiaknak.

A bajnokság október 6-án folytatódik négy mérkőzéssel, a brassóiak az Újpestet, a csíkiak az Acélbikákat fogadják legközelebb.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz

Hétfői eredmények:

Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

gól: Orbán Attila (17.), ill. Bíró Tamás Áron (2.), Radim Valchar (40.), Andrej Taratuhin (48.), Antal Zsombor (58.)

kapura lövések: 41:36

kiállítások: 6, ill. 10 perc

MAC Budapest–Brassói Corona 4:3 (0:3, 3:0, 1:0)

gól: Tóth Richárd (32.), Nagy Krisztián (37.), Kovács Bronson Zoltán (39.), Keresztury Erik (49.), ill. Roberto Gliga (1.), Martin Saluga (9.), Mihály Árpád (17.)

kapura lövések: 34:28