30°Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

Negyeddöntős Simona Halep a Roland Garros tenisztornán

2017. június 05. 14:42, utolsó frissítés: 14:43

Bejutott a legjobb nyolc közé Simona Halep a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) női versenyében, miután 6-1, 6-1-re legyőzte Carla Suarez Navarrót.

A harmadikként kiemelt Halepnek magabiztos, meggyőző játékkal, mindössze egy óra alatt sikerült nyernie a világranglista 23. helyén álló spanyol teniszezővel szemben.

A mérkőzést megelőzően Halep 6-5-re vezette a két játékos egymás elleni mérlegét, salakon azonban ez az első győzelme Navarróval szemben, az előző négy mérkőzést a spanyol nyerte.

2016-ban Halep csak a nyolcaddöntőig jutott a Roland Garroson. Hétfői győzelmével bebiztosított magának egy 340.000 eurós pénzdíjat és 430 ranglistapontot. A negyeddöntőben az ukrán Elina Szvitolina és a horvát Petra Martic közötti mérkőzés győztese lesz az ellenfele.(agerpres)