Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

Botrányos lett a Sorina Cirstea-Konta Johanna mérkőzés a Fed-kupán

2017. április 22. 21:55, utolsó frissítés: 21:55

Az első játéknap után 1-1-re áll a Románia - Nagy Britannia között zajló teniszmérkőzés a Fed-kupa II. világcsoportjában. A Mamaian zajló párharc első mérkőzésén Simona Halep 6-4, 6-1 arányban győzött Heather Watson ellen, a második mérkőzést Sorana Cîrstea 2-6, 3-6 arányban elveszítette Johanna Kontával szemben.

A magyar származású, brit színekben játszó Konta Johanna 35 perc alatt 2-6-ra megnyerte az első szettet. A másodikban Cîrstea 1-0-ra és 2-1-re is vezetett, amikor a román csapat kapitánya, Ilie Năstase szóváltásba keveredett a székbíróval. A vitába beleszólt a verseny főbírója is, Năsteset előbb a lelátóra ültették, majd kiküldték a teremből. Cîrstea megnyerte Konta adogatását, de a svájci székbíró a közönség sportszerűtlen magatartása miatt megszakította a mérkőzést. Konta sírni kezdett, a közönséget Simona Halep próbálta visszafogni, a román csapatot akár kizárhatták volna a versenyből.

A mérkőzés 3-1-ről folytatódott, Konta zsinórban nyert öt játékot és 3-6-tal vitte a játszmát.

Vasárnap a Halep - Konta, Begu - Watson párharccal folytatódik a mérkőzés.

Vasárnap délután a Monica Niculescu/Sorana Cîrstea - Laura Robson/Jocelyn Rae párossal fejeződik be a meccs. (agerpres)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!