2019. október 22. keddElőd
Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

2018-as focivébé: 27 selejtezőt játszanak a hétvégén; Románia Kolozsváron fogadja Dániát

2017. március 23. 09:37, utolsó frissítés: 10:20

Péntektől vasárnapig 27 mérkőzést rendeznek a 2018-as, oroszországi labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában.

Az egyik legérdekesebb összecsapásnak a lengyelek montenegrói vendégjátéka ígérkezik, ugyanis a csoport második helyezettje fogadja az elsőt. Ha a lengyelek nyernek, óriási lépést tesznek a részvétel felé, míg hazai siker esetén pontegyenlőség alakul ki az élen. Az E csoport harmadik és negyedik helyezettje, azaz Dánia és Románia is egymással csap össze, de a kolozsvári meccs tétje a versenyben maradás lesz.

Szintén a két legjobban álló gárda méri össze tudását az I csoportban: a kétpontos hátránnyal második ukránok az éllovas horvátokhoz utaznak, a meccs akár helycserét is eredményezhet.

A három százszázalékos csapat közül a belgákra vár a legnehezebb feladat, mivel a mögöttük kétpontos lemaradással második görögöket látják vendégül. A vb-címvédő németek viszont Azerbajdzsánban folytathatják menetelésüket, míg a magyarok csoportját vezető Svájc a lett csapatot fogadja.

Izgalmasnak ígérkezik az ír-walesi szigetországi rangadó is, mivel a tavalyi Európa-bajnokságon meglepetésre elődöntős vendégek újabb pontvesztéssel rendkívül távol kerülhetnek Oroszországtól, eddig négy ponttal gyűjtöttek kevesebbet, mint a listavezető írek.

A G csoportban a spanyolok az izraelieket látják vendégül, akik mindössze egyetlen ponttal szereztek kevesebbet, mint a tízpontos spanyolok és olaszok.

A kilenc hatosból a győztesek jutnak ki a világbajnokságra, a nyolc legjobb második pedig pótselejtezőt játszik a részvételért.

Európai vb-selejtezők, 5. forduló (romániai idő szerint):

A csoport (szombat):
Svédország-Fehéroroszország, Solna 19.00
Luxemburg-Franciaország, Luxembourg 21.45
Bulgária-Hollandia, Szófia 21.45

A csoport állása: 1. Franciaország 10 pont, 2. Hollandia 7 (8-4), 3. Svédország 7 (6-3), 4. Bulgária 6, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1

B csoport (szombat):
Andorra - Feröer-szigetek, Andorra la Vella 19.00
Svájc-Lettország, Genf 19.00
Portugália-Magyarország, Lisszabon 21.45

A csoport állása: 1. Svájc 12 pont, 2. Portugália 9 (16-3), 3. Magyarország 7 (8-3), 4. Feröer-szigetek 4 (2-8) 5. Lettország 3 (2-8), 6. Andorra 0 (1-13)

C csoport (vasárnap):
San Marino-Csehország, Serravalle 19.00
Azerbajdzsán-Németország, Baku 19.00
Észak-Írország - Norvégia, Belfast 21.45

Az állás: 1. Németország 12 pont, 2. Észak-Írország 7 (7-2), 3. Azerbajdzsán 7 (2-3), 4. Csehország 5, 5. Norvégia 3, 6. San Marino 0


D csoport (péntek):
Grúzia-Szerbia, Tbiliszi 19.00
Írország-Wales, Dublin 21.45
Ausztria-Moldova, Bécs 21.45

Az állás: 1. Írország 10 pont, 2. Szerbia 8, 3. Wales 6, 4. Ausztria 4, 5. Grúzia 2, 6. Moldova 1

E csoport (vasárnap):
Örményország-Kazahsztán, Jereván 19.00
Montenegró-Lengyelország, Podgorica 21.45
Románia-Dánia, Kolozsvár 21.45

Az állás: 1. Lengyelország 10 pont, 2. Montenegró 7, 3. Dánia 6, 4. Románia 5, 5. Örményország 3, 6. Kazahsztán 2

F csoport (vasárnap):
Anglia-Litvánia, London 19.00
Málta-Szlovákia, Ta'Qali 21.45
Skócia-Szlovénia, Glasgow 21.45

Az állás: 1. Anglia 10 pont, 2. Szlovénia 8, 3. Szlovákia 6, 4. Litvánia 5, 5. Skócia 4, 6. Málta 0

G csoport (péntek):

Liechtenstein-Macedónia, Vaduz 21.45
Olaszország-Albánia, Palermo 21.45
Spanyolország-Izrael, Gijón 21.45

Az állás: 1. Spanyolország 10 pont (15-1), 2. Olaszország 10 (11-4), 3. Izrael 9, 4. Albánia 6, 5. Macedónia 0 (4-11), 6. Liechtenstein 0 (1-16)

H csoport (szombat):
Bosznia-Hercegovina - Gibraltár, Zenica 19.00
Ciprus-Észtország, Nicosia 19.00
Belgium-Görögország, Brüsszel 21.45

A csoport állása: 1. Belgium 12 pont, 2. Görögország 10, 3. Bosznia-Hercegovina 7, 3. Ciprus 3 (3-8), 4. Észtország 3 (5-15), 5. Gibraltár 0

I csoport (péntek):
Törökország-Finnország, Antalya 19.00
Koszovó-Izland, Shkoder 21.45
Horvátország-Ukrajna, Zágráb 21.45

Az állás: 1. Horvátország 10 pont, 2. Ukrajna 8, 3. Izland 7, 4. Törökország 5, 5. Finnország (3-6), 6. Koszovó 1 (1-12)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!

ÉletmódRSS