Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

Az U BT Kolozsvár nyerte a férfi kosárlabda Románia Kupát

2017. február 18. 10:50, utolsó frissítés: 10:50

Az U BT Kolozsvár csapata nyerte péntek este Nagyszebenben a férfi kosárlabda Románia Kupát, miután a döntőben, drámai küzdelemben 79-78 (17-19, 28-22, 12-20, 22-17), arányban legyőzte a KK Marosvásárhely együttesét.

Az U a tavaly után másodszor hódítja el a trófeát, miután Alexandar Radics 9 másodperccel a vége előtt megszerezte a vezetést, és bár még volt idő egy marosvásárhelyi támadásra, az utolsó másodpercben Borşa hatalmas 'homályt' dobott.

A csapatok felváltva vezettek, a félidőben a Kolozsvár négy ponttal ment: 45-41. A vásárhelyiek a harmadik negyedben plusz 8-at hoztak és a felek 57-61-gyel kezdték a zárónegyedet. A vásárhely tovább növelte az előnyét, 59-66 (32. perc) is volt, ám itt leblokkolt és a kolozsváriak egy 13-0-ás etappal átvették a vezetést (72-66). Szászgáspár Barnabás időt kért, a marosvásárhelyiek 0-10-et hoztak és úgy aklakult, hogy 41 másodperccel a vége előtt 74-78-at mutatott a tabella, és a labda is a marosvásárhelyiek birtokában volt. A Kolozsvár azonban nem adta fel és a meccs, Rasics egészen rendkívüli egyéni teljesítményének köszönhetően, aki 30 másodperc alatt dobott egy triplát és egy duplát, a Kolozsvár egyetlen ponttal elhódította a serleget.

A meccs MVP-je kétségtelenül Alexandar Rasics volt (21 pont, 2 lepattanó, 3 gólpassz). Kyndall Dykes (11, 1, 1), Vlad Moldoveanu (16,14, 4), Török Roland (4, 5, 0), Filip Adamovics (8, 1, 8), Ousmane Barro (6, 3, 0) Tudor Gheorghe, Theodor Jucan, Kuti Nándor (6 , 2, 0) Vaidas Kariniauskas (7, 3, 0).

A KK Marosvásárhelyben játszott: Goran Martinics (11, 3, 8), Ioan Alin Borşa (2, 3, 0) Lázár László (11, 7, 3), Ernests Kalve (9, 0,1), Lamarcus Reed (17, 2, 2), Daniel Popescu, Radovan Markovic (0, 1, 2), Cornel Cioacătă, Sánta Szabolcs (6, 2, 0), Dalibor Djapa (14, 3, 1), Andrei Ştefan (8, 0, 0).