Betakarították a termést az ETDK-n: itt vannak a díjazottak
2016. május 23. 16:03, utolsó frissítés: 22:54
Összesen 112 diák nyert részvételt a 2017-es magyarországi Országos Tudományos Diákköri Konferenciára, jelentették be a XIX. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia díjátadó ünnepségén vasárnap, május 22-én a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Auditorium Maximum termében.
„Holnaptól a következő évre kell készülni, hiszen egy hosszú idő munkája, hogy ilyen szép termést takaríthassunk be” - mondta Soós Anna, a BBTE magyar tagozatáért felelős rektorhelyettese utalva a megnyitón elmondott beszédére. Soós egyben köszönetet mondott a hallgatóknak, a felkészítő tanároknak, a KMDSZ csapatának és a BBTE kollégáinak a rendezvény megszervezéséért. A szervező intézmények részéről köszöntötte még a résztvevőket Szabó Árpád Töhötöm, a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet vezetője és Rés Konrád Gergely, a Kolozsvári Magyar Diákszövetség elnöke is.
Idén 39 szekcióban 319 diák versenyzett. Összesen 315 dolgozatot mutattak be a humán és a reál tudományok különböző területeiről, amelyeket 135 zsűritag értékelt. A munkák elbírálásánál az eredetiség, az elméleti megalapozottság és a formai követelmények betartása is szempont volt. Az első helyezettek a Kolozsvári Egyetemi Intézet jóvoltából 300 lejt nyertek, a második helyezetteknek 200 lejt ajánlott fel a Romániai Magyar Demokrata Szövetség Főtitkársága, míg a harmadikoknak 100 lejt ajánlott fel az Iskola Alapítvány. A díjazottak a következők:
Állam és jogtudomány
I. díj: Mike Nimród
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Mike Nimród, Márton Mónika
Angol nyelv és irodalom tudomány – English Language and Literature
II. díj: Kiss Erzsébet Janka
III. díj : Barabás Blanka
Különdíj: Erdős Alexandra-Henrietta
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) nincs jelölt
Biológia
I. díj: Molnár Dalma
II. díj: Szabó Csilla
III. díj: Holinka Botond
Dicséret: Keresztes Kriszta Kincső
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Erős Réka, Holinka Botond, Jakab Melinda, Keresztes Kriszta Kincső, Molnár Dalma, Szabó Csilla
Dramaturgia
I. díj: Bíró Árpád Levente
III. díj: György Emese, Rancz Mónika
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Bíró Árpád Levente
Filmművészet – Fotográfia
I. díj: Incze Kata
II. díj: Lőrincz Jonatán
III. díj: Holhos Fanni
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Lőrincz Jonatán
Filozófia
I. díj: Bíró Noémi
II. díj: Makai Edina
III. díj: Jakab Zalán-Tamás
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Bíró Noémi, Makai Edina
Fizika
I. díj: Lingvay Mónika
II. díj: Pintér Viktória
III. díj: Kapusi Áron
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Lingvay Mónika, Pintér Viktória
Földrajz
I. díj: Lengyel Hunor
II. díj: Șchiopu George és Gábor Ibolya, Simon Éva Beáta
III. díj: Szakács-László Krisztina, Antal Kristóf
Dicséret: Rigó Bálint
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Antal Kristóf, Lengyel Hunor, Șchiopu George, Gábor Ibolya, Simon Éva Beáta, Szakács-László Krisztina
Gyógypedagógia
I. díj: Barna Márta, Nagy Renáta-Tímea
II. díj: Kürti Tünde
III. díj: Heveli Alexandra
Dicséret: Lázár Anita Kinga
Különdíj: Veres Janka Eszter
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Barna Márta, Nagy Renáta-Tímea
Gyógytorna – Testnevelés és sport
I.díj: Illés Ágnes, Koffol Gábor
II. díj: Fehér Zsuzsánna
III. díj: Oláh Réka
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Bakó Eszter, Fehér Zsuzsánna, Illés Ágnes, Koffol Gábor, Oláh Réka
Informatika
I. díj: Kiss Anna, Magyarosi Botond
II. díj, különdíj: Kádár Tamás-Csaba
III. díj: Máté Attila-Barna, Nagy Roland
Különdíj: Blénesi Attila, Páll Katinka-Pálma, Kedves Nándor, Kádár Tamás-Csaba, Vas Patrik
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Kiss Anna, Magyarosi Botond
Jelenkor és nemzetközi kapcsolatok
I. díj: Kovács Szabolcs
II. díj: Antal Róbert-István
III. díj: Márkos Imre Örs
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Kovács Szabolcs
Kémia I. – Biokémia és szerves kémia
I. díj: Albert Katalin
II. díj: Gál Cristian Andrei
III. díj: Simó Babette
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Albert Katalin, Gál Cristian Andrei, Simó Babette
Kémia II. – Analitikai, fizikai és szervetlen kémia
I. díj: Szőke Árpád Ferenc
II. díj: Szentkirályi Csilla
III. díj: Fodor Szilvia
Dicséret: Jákó Szabolcs, Orbán Eszter, Tóth Zsejke-Réka
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Szentkirályi Csilla, Szőke Árpád Ferenc
Képzőművészet
I. helyezés: Korom Stella Gréta
II. helyezés: Tóth Judit
III. díj: Duka Tímea-Ildikó
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Duka Tímea Ildikó
Kommunikáció
I. díj: Gazda Emese
II. díj: Nagy Eszter
III. díj: Salló Krisztina
Dicséret: Varga Szilvia
Különdíj: Szabó Hanna-Rita
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Gazda Emese, Nagy Eszter, Salló Krisztina
Környezettudomány
I. díj: Nagy Emese, Tóth Krisztina
II. díj: Rápó Eszter
III. díj: Incze Réka, Erőss Ignác
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Incze Réka, Erőss Ignác, Nagy Emese, Tóth Krisztina, Rápó Eszter, Thieme Nóra
Közgazdaság és gazdálkodástudomány I. Marketing
I. díj: Moldovan Imola Zsuzsánna
II. díj: Köllő Andrea
III. díj: Gurzó Krisztina
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Gurzó Krisztina, Köllő Andrea, Moldovan Imola Zsuzsánna
Közgazdaságtan és gazdálkodástudomány II. Menedzsment
I. díj: Fekete Réka
II. díj: Szabó László Tamás
III. díj: Balázs Fülöp Lehel, Szabó Sándor-Zsolt
Dicséret: Csíki Ottó
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Balázs Fülöp Lehel, Csíki Ottó, Fekete Réka, Szabó László Tamás, Szabó Sándor-Zsolt
Közgazdaságtudomány és gazdálkodástudomány III. - Pénzügy
I. díj: Mosoni Noémi Zsuzsanna
II. díj: Batiz-Ferkő Orsolya
III. díj: Dezméri Tünde-Ibolya
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Batiz-Ferkő Orsolya, Dezméri Tünde-Ibolya, Mosoni Noémi Zsuzsanna
Magyar irodalom I. – A középkor és a kora újkor irodalma
I. díj: Molnár Zsófia
II. díj: Bréda Ildikó
III. díj: Szmutku Melinda
Dicséret: Lázár Annamária
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Bréda Ildikó, Molnár Zsófia, Szmutku Melinda
Magyar irodalom II. – Klasszikus magyar irodalom és 18-19. századi világirodalom
I. díj: Kész Orsolya
II. díj: Codău Annamária
III. díj: Márton-Simon Anna
Dicséret: Tőtős Dorottya
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Codău Annamária, Kész Orsolya
Magyar Irodalom III. – Modern és kortárs irodalom, irodalomelmélet I.
I. díj: Pap Zsolt
II. díj: Ugron Nóra
III. díj: Horváth Evelyn
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Pap Zsolt, Horváth Evelyn, Ugron Nóra
Magyar Irodalom III. – Modern és kortárs irodalom, irodalomelmélet II.
I. díj: Gegő Virág
II. díj: Szabó Enikő
III. díj: Balázs Renáta
Dicséret: Jánosi Vivien Aliz
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Balázs Renáta, Gegő Virág, Jánosi Vivien Aliz, Szabó Enikő
Magyar nyelvtudomány
I. díj: Lakatos Aliz
II. díj: Bátori Gyopár
III. díj: Nagy Eszter-Ágnes
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Bátori Gyopár, Lakatos Aliz, Nagy Eszter-Ágnes
Matematika
I. díj: Kajántó Sándor
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Kajántó Sándor, Mester Ágnes, Páll Katalin-Pálma
Művészettörténet
I. díj: Lőrincz Lili
II. díj: Barazsuly Viktória Adrienn, Újvári Dorottya
III. díj: Boér Ilka, Tóth Gödri Iringó
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Barazsuly Viktória Adrienn, Boér Ilka, Lőrincz Lili, Tóth Gödri Iringó, Újvári Dorottya
Néprajz
I. díj: Csiki Réka Orsolya
II. díj: Pál Emese
III. díj: András Andrea
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK)részvételi jogot szerzett: Csiki Réka Orsolya
Pedagógia
I. díj: Szabó Martina-Jácinta
II. díj: Tóth Noémi
III. helyezés: Kiss Orsolya
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Szabó Martina-Jácinta
Politológia
II. díj: Barabás Csongor–István
III. díj: Fodor Emőke
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Kovács Kinga-Tünde, Teleki Tibor Csongor
Pszichológia I.: Szociál-iskolapszichológia
I. díj: Órás Mariann Andrea, Tóth Tamás
II. díj: Sorbán Előd, Tankó Emőke
III. díj: Bencze Blanka, Oroszi Noémi
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Órás Mariann Andrea, Tóth Tamás, Sorbán Előd
Pszichológia II.: Kognitív pszichológia
I. díj: Barabás Lajos-Zsolt, Vass Tamás-Áron
II. díj: Domokos Andrea-Melinda, Udvari Zsolt
III. díj: Barta Andrea, Maluczán András Róbert
Dicséret: Farkas Szabolcs, Huszti Brigitta-Szintia
Különdíj: Kiss Edina, Telegdi Christina
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Barabás Lajos-Zsolt, Vass Tamás-Áron, Domokos Andrea-Melinda
Régészet
I. helyezés: Konkoly Sándor
II. díj: Kócza Richárd Róbert
III. díj: Nyulas Dorottya
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Kócza Richárd Róbert, Nyulas Dorottya
Szociális munkás
I. díj: Fodor Rita
II. díj: Zabolai Emőke Anna
III. díj: Ferencz Emese
Dicséret: Deák Enikő, Király Réka-Katinka
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Fodor Rita, Ferencz Emese, Zabolai Emőke Anna, Deák Enikő, Király Réka-Katinka
Szociológia és antropológia
I. díj: Kis Balázs András
II. díj: Györfi Kinga
III. díj: Szalai Luca
Dicséret: Duduj Szilvia
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Kis Balázs András, Györfi Kinga, Szalai Luca
Teológia
I. díj: Lengyelfi Emőke
II. díj: Bacsó István
III. díj: Daly Attila
Dicséret: Grigore Beata Aurelia
Különdíj: Demeter István
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Lengyelfi Emőke, Bacsó István
Területfejlesztés
II.díj: Csomai Emőke
III.díj: Bencze Zselyke
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Csomai Emőke, Bálint Melinda, Bencze Zselyke
Történelem
I. díj: Ladó Árpád-Gellért
II. díj: Kajtár Gyöngyvér
III. helyezés: Sipos Balázs
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Kajtár Gyöngyvér, Ladó Árpád-Gellért, Pataki Szabolcs
Újságírás
I. díj: Vadas Henrietta
II. díj: Kádár Hanga
III. díj: Pakó Szilvia
Dicséret: Bede Laura, Gedő Dalma-Orsolya, Járay Zsanett
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Vadas Henrietta, Kádár Hanga, Pakó Szilvia, Gedő Dalma-Orsolya, Járay Zsanett
Az Erdélyi Református Egyházkerület és a PADOC Alapítvány különdíjában részesült: Csiki Réka Orsolya (néprajz), Moldován Imola (marketing), Tóth Tamás (pszichológia), Molnár Dalma (biológia), Lőrincz Jonatán (filmművészet, fotográfia - Sapientia EMTE)
A díjátadó gála műsorát a BBTE Református Tanárképző Kar, Zenepedagógia szakos hallgatók kórusának fellépése, illetve a Vates Quartet műsora színesítette. (közlemény/hírszerk.)
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!