2017. november 23. csütörtökKelemen, Klementina
Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

Elkészült a Székely Vágta programja

2013. június 17. 11:39, utolsó frissítés: 11:39

Bár apróbb módosítások még lehetnek benne, véglegessé vált a Székely Vágta programja. Az előbbi évektől eltérően, idén mindkét napon tartanak futamokat, az előfutamokra szombaton, a középfutamokra és a döntőre vasárnap kerül sor.

A részletes program:

Július 12., péntek:

21:30 Nyilvános főpróba: TűzTánc – világzenei koncert és tánc show

Július 13., szombat (Duna TV élő: 17:45–18:55):

11:00 Kováts András Fúvószenekar (Réty) – magyar indulók
12:00 A Székely Vágta ünnepélyes megnyitója, a versenyzők bevonulása
12:45 Székely székek találkozója – Megnyitó
12:45 Pályakarbantartás
13:00 Előfutamok – első rész (négy futam)
14:00 Székely székek találkozója: a legszebb kiállító település kihirdetése
14:00 Kettes- és négyesfogathajtó verseny
15:15 A fogathajtó verseny díjátadó ünnepsége
15:30 Puszta ötös bemutató
15:45 Pályakarbantartás
16:00 Előfutamok – második rész (négy futam)
17:00 Pályakarbantartás
17:15 Lovasíjász bemutató – Pászka Lehel és csapata, a Kassai Lovasíjász Iskola tanítványai, a Sagittis Siculorum Egyesület
18:00 Puszta ötös bemutató
18:30 Lovas táncok – Shagya Lovasklub (a kőröspataki Kálnoky család lovardája)
19:00 Huszárnóták – Szilaj Hagyományőrző Egyesület
19:30 Óvári Gazdász Néptánc Együttes (Mosonmagyaróvár) műsora
21:30 TűzTánc – világzenei koncert és tánc-show



Július 14., vasárnap (Duna TV élő: 17:30–18:55):

09:00 Lovas pályapróba
11:45 Pályakarbantartás
12:00 Középfutamok
13:00 Díjugrató verseny és bemutató – Genovéva Lovarda (Csíkszereda)
14:30 Huszárbemutató és csatajelenet – Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület
15:30 Lovas harcművészeti bemutató – Sagittis Siculorum Egyesület
16:00 Pályakarbantartás
16:30 Puszta ötös bemutató
17:00 Pónifutam
17:15 Hírességek fogathajtó versenye
17:45 Különdíjak átadása
18:00 Pályakarbantartás
18:10 Huszár roham
18:15 Döntő (a felvezető kör közben kapcsolódik be a Duna TV)
18:25 Díjátadó ünnepség
19:00 NOX-slágerek – Péter Szabó Szilvia és a Tini Dance Center táncosai

Állandó programok:

10:00–19:00 Képzőművészeti kiállítás az Incitato nemzetközi alkotótábor anyagából
10:00–19:00 Népművészeti és lovas kézműves vásár
10:00–19:00 Székely termékek vására
11:00–19:00 Gyermekfoglalkozások
11:00–19:00 Lovagoltatás
11:00–19:00 Székely székek találkozója (közlemény)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!

ÉletmódRSS